Click for Istanbul, Turkey Forecast

Click for Makkah, Saudi Arabia Forecast

Click for Madinah, Saudi Arabia Forecast

Altuğlar Turizm
Seyahat Acentası

 
EYLÜL AYI 7 GECE 8 GÜNDÜZ BALKANLAR TURU-2018

Eylül Ayı 7  Gece  8 Gün Baştan Başa Balkanlar 

 ( PRİŞTİNA-BELGRAD ) KÜLTÜR TUR PROGRAMI   ( EYLÜL ÇIKIŞLI )

  

 

            Prizren Taş Köprü                                     Üsküp Taş Köprü

1.Gün İstanbul - Priştina - Üsküp

 

Uçağımız Denizli veya İzmir İstanbul bağlantılı olacak Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlıyor, ardından Priştina’ya hareket ediyoruz. Priştina’ya varışımızdan sonra ilk durağımız Kosova savaşında şehit edilen Sultan Murat Türbesi. Türbeyi ziyaret edip hemen yanıbaşında bulunan müzeyi  gezdikten sonra Prizren’e doğru hareket edizyoruz. Yaklasık 1 saatlik yolculuğumuzun ardından Prizren’e varıyoruz. Prizren’e vardıktan sonra şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sinan Paşa Cami, Bedestan, Taş Köprü görülecek yerler arasındadır. Prizren turumuzun bitmesi ile Üsküp’e hareket ediyoruz. Üsküp’e varışımızın ardından yerel rehberimiz eşliğinde Üsküp şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Üsküp turumuzun bitmesi ile birlikte otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Geceleme otelimizde.

Gezilecek Yerler: Makedonya Meydanı-Tas Köprü-Büyük İskender Heykeli-Üsküp Kalesi-Mustafa Pasa Camii-Murat Pasa Camii-Kurşunlu Han-Bedesten-Saat Kulesi-Yahya Pasa Cami                                

            Kalkandelen (Tetova) Alaca Camii                                    Ohrid Matbaacılar Çarşısı

 2.Gün Üsküp-Kalkandelen-Ohrid

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından Kalkandelen'e doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun ardından Kalkandelen'e varis. İlk olarak Avrupa'da çok nadir rastlanacak bir camii olan Alaca Cami’yi ziyaret ediyoruz. Kalkandelenli iki kız kardeşin Osmanlı döneminde yaptırmış olduğu, hem mimari hem tercih edilen renk tonları ile un kazanmış olan bu Camiyi detaylı bir şekilde inceledikten sonra Kanuni vezirlerinden Sersem Ali tarafından yaptırılan Derviş Tekkesi'ni ziyaret ediyoruz. Bektaşi Harabati Baba tekkesi olarak bilinen bu tekkemizi ziyaret ediyor işlevleri hakkında bilgi alıyoruz. Halen daha Kalkandelenliler tarafından çok canlı tutulan bu tekke gezimizin ardından Makedonya’nın en önemli Turizm şehirlerinden biri olan Ohrid'e hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ohrid’te.

Görülecek Yerler: Aziz Kliment Kilisesi-Ayasofya Kilisesi-Anfi Tiyatro-Eski Osmanlı Evleri-Ohrid Gölü- St.Panteleymon Kilisesi-Alaca Cami-Harabati Baba Tekkesi


                    
 Ohrid Kalesinden Şehir Manzarası                                    Manastır (Bitola) Meydanı


3.Gün Ohrid-St.Naum-Ohrid

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından St. Naum'a hareket ediyoruz. St. Naum’a varisimizin ardından bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırını geziyoruz. Ohrid gölünün kaynaklarının bulunduğu doğa harikası parkı gezip sandallarla kaynaklara gitmek isteyen misafirlerimiz için serbest zaman alıyoruz. Serbest zamanın ardından Ohrid’e hareket edip birçok Osmanlı, Bizans, Roma eserlerini göreceğimiz şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun ardından serbest zaman. Belirlenen saatte buluşup otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ohrid’te.

Görülecek Yerler: St. Naum Manastırı-Ali Paşa Camii-Kril ve Metodi Heykelleri-Ohrid Gölü-Aya Sofya Kilisesi-Roma Yolları-Türk Çarşısı

                                             
     Tiran İskender Bey Meydanı ve Ethem Bey Camii                                                        BAR KALESİ
                         

4.Gün Ohrid-Tiran-Ulcinj

Uyandırma ve kahvaltının ardından Tiran’a doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız yolumuz üstünde bulunan Ohrid’den sonra Makedonya’nın en turistik şehri olan Struga. Muhteşem doğası ve göl manzaralarının en belirgin olduğu bu şirin kentimizi gezdikten sonra Tiran’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ardından Tiran’a varıyoruz ve şehir turumuza İskender Bey meydanından başlıyoruz. İskender Bey Meydanını gezdikten sonra Osmanlı Döneminin en önemli camilerinden biri olan Ethem Bey cami’ini ziyaret ediyoruz. Camii ziyaretinden sonra Saat kulesi ve Tiran kalesini de gezip turumuzu sonlandırıyoruz. Ardından Karadağ’da konaklayacağımız Ulcinj şehrine hareket ediyoruz. Adriyatik’in muhteşem kıyılarına sahip olan Ulcinj şehrine varisimizin ardından otele yerleşme, akşam yemeği ve konaklama. (Konaklama müsaitlik durumuna göre Arnavutluk / İşkodra ya da Karadağ / Bar olabilir.)

                             
             Kotor Şehri Kuşbakışı Görünüm                                                      Mostar Köprüsü

5.Gün Ulcinj-Budva-Kotor-Mostar

Uyandırma ve kahvaltının ardından Bosna Hersek'e doğru yola çıkıyoruz. Bosna öncesi Karadağ’ın en önemli iki kenti olan Budva ve Kotor'u ziyaret ediyoruz. İlk durağımız Budva olacak. Budva'ya varisimizin ardından Budva şehir turu. Özellikle orta çağ’dan kalma ve labirent seklinde Adriyatik Denizinin kıyısında bulunan bu şehrimizi geziyoruz. Ortodoks Kiliselerini, Tapınaklarını ve Eski Orta Çağ evlerini gezdikten sonra Kotor'a hareket ediyoruz. Kotor'a varisimizin ardından yine bir Adriyatik Denizi kıyısında bulunan Kotor eski şehrini ziyaret ediyoruz. Un Meydanı, Ortodoks Meydanı, Silah Meydanı, Utanç Duvarı, Ortodoks Kilisesi, Katolik Katedrali ve Balkanların en eski okullarından biri olan Kotor Turizm okulunu görme şansını elde edeceğiz. Siniri geçip Bosna topraklarına girdikten sonra ilk durağımız Poçitel Türk koyu. Essiz manzaraları ve Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerini göreceğimiz koyumuzu geziyoruz. Ardından Mostar'a hareket ediyoruz. Mostar'a varisimizin ardından rehber esliğinde Mostar şehir turunu gerçekleştiriyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesinde olan Mostar Antik Kentini geziyor ve ayni anda dillere destan o unlu Osmanlı yapımı Mostar Köprüsünü görüyoruz. Köprünün hemen yanı başında olan müze içinde köprünün savaş yıllarında yıkılış videosunu izliyor ve serbest zaman alıyoruz. Serbest zamanımızın ardından Akşam yemeği ve konaklama Mostar’da.

          SARAYBOSNA SEBİL                       
      Saraybosna Başçarşı Sebil                                                      Saraybosna Savaş Tüneli                    

    6.Gün Mostar – Saraybosna

Sabah uyandirma ve kahvaltinin ardindan Saraybosnaya hareket ediyoruz. Saraybosnaya varisimizla beraber ilk durağımız 92-95 yılları arasındaki savaşta şehre giriş çıkışların sağlandığı Hayat Tüneli ve müzesini ziyaret ediyoruz. Buradaki ziyaretmizin ardından Başçarşıya hareket edip Saraybosna şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Aliya Izzebegovic Kabri, Meşhur Sarajevo Sebili, Begova Cami, Kurşunlu Medresesi, Başçarşı Camii, Saat Kulesi, Katolik bas Katedrali, Pazar Yeri Katliamının yaşandığı Meşhur Pazar Meydanı, Özgürlük Ateşi, Latin Köprüsü, Meşhur Kütüphane, İnat Kuça ve Sinagog görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası Bascarsida serbest zaman. Serbest zaman sonrasi otele transfer ve konaklama.


.                                               Travnik Göksu (Fatih'in Su İçtiği Yer)                       Mostar Alperenler Tekkesi   

7.Gün Saraybosna-Belgrad

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından Belgrad’a hareket ediyoruz. Yugoslavaya’ya yıllarca başkentlik yapmış olan ve Balkanların beklide en çok öneme sahip olan Belgrad’a varışımızla beraber panoramik Belgrad şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuz sırasında; Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa

Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize transfer, akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


                                     
      Sokullu Mehmed Paşa (Drina) Köprüsü                                                    Belgrad Kalesi

8.Gün Belgrad-Istanbul

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından otelde odalarımızı boşaltıyor ve uçak saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz otobüs ile Knez Mihajlova caddesine bırakılıp belirtilen saatte oradan alınıp havaalanına transfer edilebilir. Serbest zamanın ardından Havaalanına transfer. Bilet, Bagaj ve Pasaport işlemlerinin ardından siz değerli konuklarımızı uğurluyoruz.

         

ÜCRET : 2-3 Kişilik odada kişi başı: 550.00.€    tek kişi oda fiyat farkı : 180.00.€        


Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler:

** 7 gece 4* Otellerde Konaklama

** Otellerde alınan 7 Sabah ve 7 Akşam Yemeği

** Şehirler arası Tüm Transferler

** Tüm Müze, ve Kale Giriş Ücretleri

** Tur Boyunca Profesyonel Türkçe Tur Rehberi

** Sınır & Şehir Vergileri

** Zorunlu seyahat sigortası 

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler:

** Tüm Şahsi Harcamalar

** Uçak Bileti

** Öğle Yemekleri

** Otel Extraları

** Molalarda Alınacak Yiyecek ve İçecekler

** Yemeklerde Alınacak Extra Yiyecek ve İçecekler

** Yurt dışı çıkış harcı ( 15 TL )

 ** Seyahat koruma paketi( 15 EURO-70 Yaş ve üstü 30 EURO)

NOT : Tur rehberi programın içeriği aynı kalmak şartı ile gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.

Altuğlar Turizm Havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabiidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarını değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Gezilecek ülkeler Türk Vatandaşlarından vize istememektedir ancak tur başlangıç tarihi itibari ile en az 6 ay geçerli pasaport olması gerekir.

 NOT:  Kayıtlarımış başlamış bulunmaktasır.İptal durumunda Pegasus hava yolların bize uygulamış olduğu müeyyideler aynen uygulanır. 

Katılmak için lütfen burayı tıklayınız.

 
 
Ulu Çarşı Kat:3 No: 70  DENİZLİ / TR
Telefon: +90(258) 242 20 90  Faks: +90(258) 263 62 92
GSM: +90(533) 308 39 37

 

Sitemiz 01/05/2007 tarihinden beri 433841 sayfa gösterimi aldı.