Click for Istanbul, Turkey Forecast

Click for Makkah, Saudi Arabia Forecast

Click for Madinah, Saudi Arabia Forecast

Altuğlar Turizm
Seyahat Acentası

 
MAYIS AYI 7 GECE 8 GÜNDÜZ BALKANLAR TURU

Mayıs Ayı 7  Gece  8 Gün Baştan Başa Balkanlar 

 ( BELGRAD-PRİŞTİNA ) KÜLTÜR TUR PROGRAMI   ( 2 MAYIS ÇIKIŞLI )

NOT: Kontenjanımızda bir kişilik yerimiz kalmıştır.İlgi ve alakanıza teşekkür ederiz.

  Gidiş: 01.Mayıs.2018 Salı Akşamı Saat: 24.00'de Denizli Ulu Çarşı Önünden İzmir'e hareket

             02.Mayıs.2018 Mayıs 05.45 de İzmir 'den İstanbul'a uçuş Yapıyoruz.09.35 Uçağı ile Belgrad'a Uçuşumuz . Hava alanında bizleri bekleyen Otobüsümüzle Rehber eşliğinde Turumuzu başlıyoruz.


  

            Prizren Taş Köprü                                     Üsküp Taş Köprü

 1.Gün İzmir - İstanbul - Belgrad

 

 Uçuşumuzdan 2 saat önce İzmir Havalimanında olup bagaj, check-

in işlemlerinin ardından İstanbul aktarmalı Belgrad’a uçuyoruz. Sırbistan’ın Başkenti Belgrad’ta havalimanında rehberimiz tarafından karşılanıp özel otobüsümüzle şehir merkezine hareket ediyoruz. Yugoslavaya’ya yıllarca başkentlik yapmış olan ve Balkanların beklide en çok öneme sahip olan şehri Belgrad şehir merkezine varışımızla beraber Belgrad şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuz sırasında; Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize geçip serbest zaman alıyoruz.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 
                                

            Kalkandelen (Tetova) Alaca Camii                                    Ohrid Matbaacılar Çarşısı

2.Gün Belgrad – Saraybosna

 

Alınacak sabah kahvaltı sonrası, Saraybosna’ya hareket. Varışımızı takiben, yapacağımız Saraybosna şehir turumuz esnasında,Bosna Hersek Kurucu Cumhurbaşkanı Bilge Lider Alija İzetbegovic’in kabri, Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı gezisi, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu, 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camisi görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzu Sönmeyen Ateş’te tamamlayacağız. Şehir turu sonrası serbest zaman alıyoruz. Belirlenen saatte ve noktada buluşup akşam yemeğimizi lokal restoranda alıp otelimize hareket ediyoruz. Geceleme Saraybosna’da.


                    
 Ohrid Kalesinden Şehir Manzarası                                    Manastır (Bitola) Meydanı


 3.Gün Saraybosna – Mostar – Pocitelj – Blagaj - Trebinje

Alınacak sabah kahvaltısı sonrası Mostar’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Konjic şehrinde Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic Köprüsü’nü görme ve Neretva Nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz.  Ardından Mostar’a doğru hareket ediyoruz. Mostar şehri gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri, Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar Köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Mostar turumuzun ardından  Blagaj Tekkesi turumuzu gerçekleştiriyoruz.Sarı Saltuk tarafından kurulan tekkeyi ve Avrupa’nın en temiz ve en büyük karstik su kaynaklarından olan Buna nehrinin kaynağını görüyoruz. Daha sonrasında devam edip tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16. yüzyılda Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Ardından konaklama yapacağımız Trebinje’deki otelimize yerleşiyoruz, serbest zaman ve akşam yemeği otelimizde.

                                              
     Tiran İskender Bey Meydanı ve Ethem Bey Camii                                                        BAR KALESİ
                         

   4.Gün Trebinje – Kotor – Budva – İşkodra   Uyandırma ve kahvaltının ardından kısa bir yolculukla 2006 yılında bağımsızlığına kavuşmuş olan, Avrupa'nın resmi olarak tanınan en genç devleti Karadağ'a geçiyoruz. Adriyatik sahilindeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek Kotor Körfezi'nin içinde yer alan Kotor'a varış. Kotor'da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Kotor gezimizden sonra Budva’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Avrupa sosyetesinin son dönemdeki uğrak yeri olan Budva turumuza başlıyoruz. Buradaki Eski Şehir ve Kaleyi gezdikten sonra özellikle ünlülerin rağbet ettikleri, bakir bir koy üzerinde bulunan Sveti Stefan adasını görüyor ardından Bar ve Petrovac üzerinden Arnavutluk gümrüğüne varıyoruz. Gerekli işlemlerin ardından sınırı geçip konaklama yapacağımız İşkodra oteline varıyoruz. (İşkodra konaklaması bölge sezon yoğunluğuna göre değişebilir.)

                             
             Kotor Şehri Kuşbakışı Görünüm                                                      Mostar Köprüsü

5.Gün İşkodra – Tiran – Ohrid    Sabah erken alınacak kahvaltıdan sonra yol üzerinde 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'a varış. 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları.Tiran turumuzun ardından Ohrid’e hareket. Varışımızı takiben Ohrid turumuza başlıyoruz. Ohrid Camii, Ohrid Çarşısı, Safranbolu evlerini andıran mimarisi ile Eski Osmanlı Evleri, Aya Sofya ve Aziz Kaneo Kiliseleri ve Balkanların en büyük ve en popüler göllerinden biri olan Ohrid Gölü görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlecek olan Ohrid’i bir de göl üzerinden görmek için tekne turuna katılabilirler. Ardından otelimize yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği Ohrid’deki otelimizdedir

          SARAYBOSNA SEBİL                       
      Saraybosna Başçarşı Sebil                                                      Saraybosna Savaş Tüneli                    

 6.Gün Ohrid – St. Naum - Struga

Sabah uyandirma ve kahvaltinin ardindan Ohrid gölünün kaynaklarının bulunduğu St. Naum bölgesine hareket ediyoruz. Aziz Naum manastırını görüp sandallar ile kaynaklara gitmek isteyen misafirlerimiz için serbes zaman alıyoruz. Buradaki programımızın ardından Ohrid gölünün kıyısında kurulmuş bir diğer şehir olan Struga’ya hareket ediyoruz. Burada Kara Dirim Nehrinin Ohri gölünden çıkış noktasını, Türk Çarşısını gezip serbest zaman alıyoruz. Belirlenen saatte hareket edip Ohrid’e dönüyoruz. Akşam yemeğine kadar serbest zaman. Akşam yemeğimizi lokal restoranda alıp belirlenen saatte otelimize hareket ediyoruz. 


.                                               Travnik Göksu (Fatih'in Su İçtiği Yer)                       Mostar Alperenler Tekkes

 7.Gün Ohrid – Kalkandelen - Üsküp

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde nüfusunun çoğunluğu müslüman Arnavutlardan oluşan Kalkandelen’e uğruyoruz. İlk durağımız Kanuni Sultan Sülayman’ın vezirlerinden Server Ali Paşa tarafından yaptırılan Harabati Baba Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz. Tekkenin işlevleri ve tarihi hakkında bilgi aldıktan sonra Kalkandelen’li iki kız kardeş tarafından yaptırılan ve mimarisi dikkat çeken Alaca Camii’yi görüyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket ediyoruz. Varışımızla birlilkte şehir turumuza başlıyoruz. Mustafa Paşa Camii, Üsküp Kalesi, Murat Paşa Camii, Aziz Spasa Kilisesi, Türk Çarşısı, Çifte Hamam, Davut Paşa Hamamı, Kapan Han, Taş Köprü, Vardar Nehri, Makedonya Meydanı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Turumuzdan sonra akşam yemeğine kadar serbest zaman. Yemeğimizi lokal restoranımızda alıp otelimize hareket ediyoruz. Geceleme Üsküp’te.

 


                                     
      Sokullu Mehmed Paşa (Drina) Köprüsü                                                    Belgrad Kalesi

8.Gün Üsküp – Yetimler Kalesi – Prizren – Priştina – İstanbul - İzmir

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından otelde odalarımızı boşaltıyor ve Kosova’ya doğru hareket ediyoruz. Kosova sınırını geçtikten sonra ilk hedef noktamız Yetimler Kalesi. Yetimhane’den çıkan gençlerin barınma ve gıda ihtiyaçlarını kendi kendilerine karşıladıkları bir restoran olan yetimler kalesini ziyaret ediyoruz. Ardından Prizrene varış. Taş Köprü, Şadrvan meydanı, Halveti Tekkesi, Sinan Paşa Camii Prizren’de göreceğimiz yerler arasındadır. Halkın halen daha Türkçe konuştuğu bu şehirdeki programımızın ardından Priştina’ya hareket edip Sultan Murat Türbesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından havalimanına hareket edip pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından siz değerli misafirlerimizile vedalaşıyoruz. Bir başka organizasyonumuzda görüşmek üzere.

Dönüş :09.Mayıs .2018 Çarşamba günü akşam üzeri Saat 18.05 de Piriştina -İstanbul Uçağı ile Balkanlardan vedalaşıyoruz.Yine Aynı Gün Akşamıı saat: 23.50 İstanbul -İzmir Uçağı ile İzmir'e geliyoruz.İzmirden Denizli'ye Otobüsle geliyoruz.Bir başka turda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

ÜCRET : 2-3 Kişilik odada kişi başı: 550.00.€    tek kişi oda fiyat farkı : 180.00.€        


Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler:

** 7 gece 4* Otellerde Konaklama

** Otellerde alınan 7 Sabah ve 7 Akşam Yemeği

** Şehirler arası Tüm Transferler

** Tüm Müze, ve Kale Giriş Ücretleri

** Tur Boyunca Profesyonel Türkçe Tur Rehberi

** Sınır & Şehir Vergileri

** Zorunlu seyahat sigortası 

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler:

** Tüm Şahsi Harcamalar

** Uçak Bileti

** Öğle Yemekleri

** Otel Extraları

** Molalarda Alınacak Yiyecek ve İçecekler

** Yemeklerde Alınacak Extra Yiyecek ve İçecekler

** Yurt dışı çıkış harcı ( 15 TL )

 ** Seyahat koruma paketi( 15 EURO-70 Yaş ve üstü 30 EURO)

NOT : Tur rehberi programın içeriği aynı kalmak şartı ile gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.

Altuğlar Turizm Havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabiidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarını değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Gezilecek ülkeler Türk Vatandaşlarından vize istememektedir ancak tur başlangıç tarihi itibari ile en az 6 ay geçerli pasaport olması gerekir.

 NOT:  Kayıtlarımış başlamış bulunmaktasır.İptal durumunda Pegasus hava yolların bize uygulamış olduğu müeyyideler aynen uygulanır. 

Katılmak için lütfen burayı tıklayınız.

 
 
Ulu Çarşı Kat:3 No: 70  DENİZLİ / TR
Telefon: +90(258) 242 20 90  Faks: +90(258) 263 62 92
GSM: +90(533) 308 39 37

 

Sitemiz 01/05/2007 tarihinden beri 484611 sayfa gösterimi aldı.